1394/12/10
تعداد نظرات:0
00:05
شماره مطلب:1394121032598
-A A +A

همه زنان ایرانی ملکه‌اند!

به گزارش پایگاه قلم سپید به نقل  از اخبار مهدوی، هیئت دانش‌آموزی مهدی فاطمه(عج) در روز ششم اسفندماه در مجموعه فرهنگی سیدنصرالدین(ع) میزبان جمعی از مهدی‌یاوران جوان بود.

در این جلسه که با محفل انس با قرآن و قرائت سوره مبارکه واقعه همراه بود سخنران جلسه پیرامون موضوع «پیروی از حیاء و عفت حضرت زهرا(س)» بحث نمود.

به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) خانم شیخ علیشاهی طلبه حوزه الزهرا(س) در این باره در ابتدای سخنرانی خویش به حجاب و عفاف و پاکدامنی بانوی دو عالم و اهمیت زن در جامعه اشاره کرد. وی با اشاره به حدیثی گفت: در زمانی که دختران را زنده به گور می‌کردند رسول خدا(ص) حضرت زهرا(س) را می‌بوسیدند و می‌بوئیدند درحالی‌که ارسطو می‌گفت: زن، مایه انحطاط بشر است و سقراط می‌گفت: زن یک خلقت ناقص در برابر خلقت کامل (مرد) است.

وی اظهار داشت: پوشش در ادیان و آیین‌های دیگر نیز وجود داشته، هرکس طبقه اجتماعی‌اش بالاتر حجابش بیشتر بود. وی ادامه داد: در کشورهای غربی زنان برایشان مهم و ضروری بود تا جایی که انگلستان برای زنان جوراب‌های پشمی درست می‌کرد تا پایشان پیدا نباشد یا در روم باستان اگر زنی لباسی بپوشد که قالب بدنش باشد باید اعدام شود. اما برای کشورهای اسلامی برای اینکه آنان را گمراه سازند عده‌ای ظاهرسازی می کنند تا بعضی از انسان‌هایی که در ایمان و تقوا پایه‌هایشان ضعیف است از آنها تقلید کنند اما در اصل اینگونه نیست و جامعه اسلامی نباید گول این ظاهرسازی‌ها را بخورد و باید آنها با تقلید از حجب و حیای حضرت زهرا(س) زندگی خود را ادامه دهند.

مبلّغ مؤسسه آفتاب ولایت با اشاره به بحث پوشش در غرب به بررسی جریان فمنیسم در غرب و برابری زن و مرد پرداخت، وی ضمن تبیین این جریان گفت: حجاب هم مانند بعضی چیزهای دیگر جلب توجه می‌کند اما عفت و  پاکدامنی، ایمان و تقوا فرد را جلب می‌کند.

 وی خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر اکثر کودکان یا حتی نوجوانان از عروسک‌های غربی تقلید می‌کنند و الگویشان است، از جمله عروسک‌هایی که با درشت‌نمایی اندام حساس باعث جلب توجه شده و با چاپ شدن آنها بر روی دفتر و کیف و پیراهن و... تقلید دو چندان می‌شود تقلید از آنها آثار زیان‌باری از جمله سوء تغذیه، تجمل‌گرایی و بلوغ زودرس را به دنبال داشته است. ما انسان‌ها می‌توانیم با تغییر راه خوشبخت و سعادتمند شویم.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)یزد

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.